Jak udělám váš web?

Ukázat v referencích hezké obrázky neřekne moc o tom, co za tvorbou webu skutečně stálo, jestli je výsledek funkční a jestli splnil klientova očekávání. Pokud tedy chcete nahlédnout do filozofie mé tvorby, o čemž si myslím, že je pro vás přínosnější, pokračujte ve čtení. Ale do referencí samozřejmě pak taky mrkněte ;)

Mých pět zásad tvorby webu:

Použitelnost
je zásada č. 1. Vaše stránky musí být intuitivně použitelné pro všechny. I pro vašeho kocoura.

Originalita
je na prvním místě. V hromadě podobných webů by si ten váš nikdo nezapamatoval.

Zisk
návštěvníka je ze všeho nejdůležitější.

Obsah
je nejpodstatnější zásada. Pokud nemá web kvalitní a poutavý obsah, není důvod ho navštívit.

Rovnováha
je naprosto neodmyslitelná. Vše musí jako celek ladit.

Webdesign je jako...

...stavba železnice. Můžeme vzít bod A a bod B, spojit je kolejemi a postavit na ně lokomotivu s vagony. To by mohlo fungovat za předpokladu, že jsou body A a B na vodorovné přímce a cestujícím je jedno, jestli stojí. Pokud ale chceme zajistit svým cestujícím komfort, musíme vyřešit spoustu věcí. Jak překonat výškové rozdíly trati, kudy vést cestu členitým terénem, jestli vést koleje výš po mostech, nebo níž tunely, jaké poloměry oblouků a jaký sklon tratě zvolit, prozkoumat podloží trati a zabezpečit ho, aby koleje neutekly, zajistit bezpečné křížení s řekami a silnicemi...
Ještě předtím ale musíme zjistit, jestli z bodu A do bodu B lidé vůbec chtějí cestovat a pokud ne, tak je nám celá naše vyšperkovaná trať i s luxusní soupravou k ničemu.

Takže první věc, kterou se budeme při návrhu webu zabývat, je jeho smysluplnost. Budu vám klást otázky typu: kdo je váš klient, proč by měl chtít váš produkt, jaké je postavení vaši firmy na trhu, jak jste na tom s konkurencí atd. To je základ, na kterém budeme stavět dál.

Zvolte variantu

Vyberte si nový web podle vaší nejdůležitější priority: Kvalitně, Rychle nebo Levně.

Doporučené čtení

A jestli máte čas a chuť si přečíst ještě bližší informace k tvorbě webu, pokračujte na seznam článků o tvorbě a provozu webu.